ZÁKROKY

Aplikace botuloxinu

Vyhlazování vrásek

Přírodní jed botulotoxin se hojně uplatňuje v lékařství, zejména neurologii a dermatologii. Botulotoxin typu A je neurotoxin, který dočasně zablokuje účinek svalů tím, že deaktivuje nervová zakončení, která tyto svaly ovládají a tím vyhladí vrásky. V estetické medicíně slouží k vyhlazování mimických vrásek prostřednictvím blokace nervosvalového přenosu. Účinek botulotoxinu nastupuje za 2 - 5 dní po aplikaci a obvykle přetrvává 3- 4 měsíce. 

Možné reakce: Místní krvácení - modřinky, méně často podlitiny, nedostatečný nebo přehnaný účinek, asymetrie, ochromení poblíž ležících svalů, celková slabost, chřipku napodobující příznaky, neúčinnost (v případě vzniku protilátek botulotoxin v těle).

Po proceduře: Čtyři hodiny po ošetření je třeba vyvarovat se dotyku na aplikované oblasti a ležení ve vodorovné poloze. Jeden den je třeba vynechat fyzickou zátěž a nenavštěvovat solárium, saunu a jiná místa, kde hrozí přehřátí. Tři dny se nedoporučuje podstupovat profesionální kosmetické ošetření (jemně odličovat a líčit se lze již 6 h po aplikaci).

Délka ošetření: 15 min

Nevhodné pro: Nedoporučuje se při těhotenství, kojení a při alergii na albumin.

Chemický peeling 

Kontrolovaný proces odstraňování povrchových kožních buněk

Chemický peeling napomáhá obnovit pleť s vráskami, jemnými jizvami a dalšími vadami. S využitím různých typů kyselin a dalších látek odstraní svrchní vrstvu pleti a nová pleť, která se odhalí, vypadá svěží a mladší. Používá se k odstranění projevů akné, vyhlazení vrásek, zmenšení pórů, odstranění nežádnoučích pigmentací a projasnění pleti.

Možné reakce: Ošetření může způsobit zarudnutí, olupování a otok ošetřené oblasti.

Po proceduře: Během a po ošetření se může objevit štípání, pálení, mírná bolestivost a pnutí pokožky. Tyto projevy vymizí do týdne. Po aplikaci je vhodné nanášení krémů s panthenolem (Cicaplast, Cicalfate)

Délka ošetření: 30 min

Aplikace mezonití 

Tvarování pokožky pomocí biodegradabilních nití

Procedura Prime Lifting je injekční metoda nitrokožní a podkožní aplikace vstřebatelných tenkých nití z polydioxanonu (tzv. bionití) pro korekci a profylaxi věkově podmíněných změn obličeje a těla. Po aplikaci bionití do tkání se zlepšuje jejich napětí a dochází k liftingu tkání prostřednictvím stimulace tvorby kolagenu. Nitě se časem kompletně vstřebají.

Možné reakce: Mírné zarudnutí a bolestivost v místě aplikace, lokální otok nebo modřiny.

Po proceduře: Pro provedení procedury je třeba vyvarovat se konzumaci alkoholu a kouření po dobu tří dnů, neaplikovat teplo ani nepodchlazovat místo aplikace, než se zklidní otok a zarudnutí kůže, vyhnout se návštěvě sauny či bazénu po dobů 4 dnů a zvýšené tělesné aktivitě alespoň týden. Alespoň měsíc po zákroku se nedoporučuje masáž ošetřené oblasti.

Délka ošetření:  30 min 

Microneedling - Mikrojehličková mezoterapie

Minimálně invazivní a účinná metoda, která stimuluje v pokožce tvorbu vlastního kolagenu

Mikrojehličky vytváří v pokožce mikrotraumata, která při procesu hojení spouštějí novou syntézu kolagenu. Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti, např. akné. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka. Kromě stimulace tvorby kolagenu mikrojehličkování také vytváří kanálky, kterými jsou účinné látky absorbovány mnohem rychleji a efektivněji. Mezoterapie je efektivní pro omlazení a zpevnění pleti, účinná při léčbě jizev, strií, akné a hyperpigmentace. Mikrojehličkování je vhodné pro všechny typy pleti a může být použito i na ošetření křehké pokožky okolí očí a krku. Doporučení minimálně 2 ošetření, maximálně 8 ošetření v odstupu 2 týdnů.

Možné reakce: Po mikrojehličkování vypadá pokožka jako po slunění. Tento efekt vymizí v průběhu 24 - 48 hodin. Po tuto dobu doporučujeme na pleť aplikovat Cicaplast.

Po proceduře: K úplnému zhojení pokožky dochází již po 48 hodinách. 

Délka ošetření: 30 min 

Aplikace výplňových materiálů s kyselinou hyaluronovou

Injekční aplikace dermální výplně do kůže 

Výplňový materiál je viskoelastický gel obsahující bezbarvou, sterilní kyselinu hyaluronovou neživočišného původu, která napomáhá při korekci vrásek, zvětšování objemu rtů, tváří a obličejového oválu. Efekt ošetření přípravkem trvá 6 - 23 měsíců, v některých případech může být trvání účinku kratší či delší.

Možné reakce: Otok, modřinky

Po proceduře: Po dobu 12 hodin po zákroku se nedoporučuje používat líčidla a první týden po ošetření se nevystavovat extrémním teplotám (intenzivní chlad či sauna)

Délka ošetření: 1 h (včetně aplikace anestetického krému)

Injekční lipolýza

Neoperační metoda, která zbavuje tělo nadbytečného tuku a celulitidy 

Injekčně aplikovaná látka obsahuje leticin získaný ze sóji, který je aplikován přímo do tukové tkáně pomocí tenounkých jehliček. Po několika týdnech se tuková tkáň z ošetřované oblasti začne rozpouštět a dochází k redukci tukové hmoty. Výsledek se objeví po 6- 8 týdnech od aplikace. Slouží ke změnám kontur těla a k redukci menších tukových oblastí. Pro uspokojivý výsledek je potřeba podstoupit alespoň 4 ošetření.

Možné reakce: Bezprostředně po ošetření je možný výskyt zarudnutí, hematom, otok, který ustoupí během 2 až 4 dní.

Po proceduře: Doporučení po ošetření více pít, nosit kompresivní či pevné oblečení.

Délka ošetření: 20 min

Plasmalifting

Omlazení díky vlastní krvi

Jedinečnost plasmaliftingu spočívá ve stimulaci přirozených mechanizmů lidského těla. Po odebrání malého množství krve se za pomoci speciálního přístroje připraví plasma. Předem na ošetřovanou oblast se nanese anestetický krém. Injekce se aplikují v obličeji, v oblasti dekoltu a na hřbety rukou. Vpichy se provádějí zejména v těch částech těla, které jsou ochablé, s uvolněnou a nepružnou kůží. Efekt se projeví po týdnu. Díky zavedení plasmy, bohaté na omlazující látky, dochází k regeneraci buděk, které doslova začínají pracovat v režimu mladého těla. Kůže se napne a zlepší se její barva, obnoví se pružnost pokožky. Mizejí kruhy pod očima, pokožka získává zdravý a mladistvý vzhled.

Možné reakce: modřinky, otok, zarudnutí

Příprava na ošetření: 24 h před ošetřením doporučujeme lehkou stravu a dodržovat pitný režim

Po proceduře: Po ošetření je doporučeno aplikovat hojivý krém s panthenolem (Cicaplast, Cicalfate, Bariederm)

Délka ošetření: 20 min

Injekční mezoterapie

Miniinvazivní metoda k omlazení, hloubkové hydrataci a vyhlazení pleti 

Při mezoterapeutickém ošetření jsou aplikovány účinné látky mikroinjekcemi do střední až horní vrstvy kůže. Používají se různé typy účinných látek, které jsou aplikovány nejčastěji buď do pokožky obličeje, krku, dekoltu a hřbetu rukou nebo do problematických partií stehen, boků, hýždí nebo břicha. Ošetření se provádí serií vpichů velmi tenkou jehličkou. Pro lepší komfort se může použít lokální znecitlivění krémem. Efektivní mezoterapeutická léčba vede ke zlepšení funkcí kůže a pokožky, které se projevuje vymizením skvrn, jizev či nerovností včetně jemných linek a vrásek, dodává pleti mladistvý a svěží vzhled. Průměrný počet komplexního mezoterapeutického vyšetření je 4- 6 sezení.

Možné reakce: Ošetřované místo může být bezprostředně po zákroku zarudlé, místy se mohou tvořit modřinky, které následně vymizí.

Po proceduře: 2 dny nepodstupovat kosmetické ošetření, zbytečně se míst nedotýkat

Délka ošetření: 1 h (včetně aplikace anestetického krému)

Léčba nadměrného pocení

Odstranění nadměrného pocení pomocí botuloxinu

Nadměrné pocení neboli hyperhidróza je stav, kdy tělo vylučuje příliš velké množství potu. V místech opakovaného intenzivního pocení vzniká živná půda pro plísně a bakterie. Botulotoxin je látka, která se váže k nervovým zakončením potních žláz a blokuje tak uvolňování chemického produktu, který způsobuje tvorbu potu. Tímto mechanismem je potlačeno nadměrné pocení. Botulotoxin lze aplikovat do různých oblastí, především do dlaní, podpaží, chodidel, obličeje a čela, zátylku, třísel nebo bederní krajiny. Účinek botulotoxinu je velice rychlý a nastupuje během 2-10 dnů. Omezená produkce potu přetrvá 7 - 12 měsíců, někdy i déle. 

Možné reakce: Bolestivost zákroku je velice rozlišná, a závisí na místě aplikace. Zatímco dlaně nebo podpaží se obvykle obejdou bez podání anestetik, aplikace botulotoxinu do chodidel bývá bolestivá a vyžaduje lokální znecitlivění. Botulotoxin se aplikuje do požadovaného místa nejtenčí jehličkou obvykle v rozestupech 1 cm2.

Po proceduře: V případě ošetření dlaní je třeba alespoň 24 hodin neřídit nebo nezatěžovat dlaně fyzickou námahou. Ošetřená místa by se neměla škrábat a třít. Také je doporučeno týden vynechat návštěvu kosmetiky, solária nebo masáže ošetřené oblasti.

Délka ošetření: 45 min

Ošetření přístrojem Luxus PlasmaLiner

Neinvazivní metoda ošetření Plasma-perem

Přístroj Luxus PlasmaLiner pracuje zcela bez přímého kontaktu s kůží (zhruba 1 mm nad povrchem). Mezi kůží a špičkou přístroje se vytvoří ionizovaný oblouk, který umožní, aby se přebytečná kůže (tzn. vráska) odpařila. Okolní kůže se stáhne. Výsledkem je vypnutá pokožka, obnovená tkán a větší elasticita kůže.

Možné reakce: Zarudnutí, otok

Před/Po proceduře:
2 týdny před ošetřením se vyhněte soláriu.

Délka ošetření: 1 h 

Nevhodné pro: Nedoporučuje se pro kojící a těhotné matky

Omnilux Led Therapy Mask

Neinvazivní metoda ošetření 

Medicínská Maska pro LED terapii světově uznávaného výrobce.

OMNILUX COUNTOUR
- Výrobek perfektně pasuje na obličej,
- dvě vlnové délky LED světla - červené (633nm) a infračervené (830nm) - pracují v jedné léčebné
relaci, pro vynikající efekt omlazení prokázaných vlnových délek,
- je prvním flexibilním zařízením, u kterého je klinicky prokázáno, že dodává správné vlnové délky a energii pro podporu celkového zdraví kůže.

Omnilux maska je prostředkem terapeutickým, ale i prostředkem preventivním. V různých klinických studiích i v praxi vidíme velmi výrazné zpomalení procesu stárnutí kůže v ošetřované oblasti.

Velmi významným prvkem této metody (OMNILUX) je podobně je její bezpečnost.

Efektem přístroje OMNILUX je :

  • vypnutí pleti
  • vyhlazení jemných vrásek
  • projasnění pokožky
  • stažení pórů
  • celkově získání mladistvého a zdravějšího vzhledu obličeje
  • lepší hojení akné
  • odstranění pigmentace

Vhodná aplikace Led masky s kombinací peelingu a hydratační masky.Možné reakce: Bez rizika vedlejších účinků, není potřeba lokálních anestetik , lehké zarudnutí

Před a po ošetření: po ošetření vhodné nanést krém Cicaplast,

Nevhodné pro: Nedoporučuje se pro kojící a těhotné matky

1 fáze ošetření : naneseme peeling na 10min na očištěnou plet

Peeling je určený pro citlivou pokožku, Hydratuje, zjemňuje, čistí a navrací pleti pružnost. Obsahuje makadamiový olej s obsahem vzácné kyseliny palmitoolejové, je netoxický, nealergenní a silně zvláčňující. Dále obsahuje kyselinu salicylovou a penthenol.

2 fáze ošetření : přiložíme Omnilux hydratační masku s kyselinou hyaluronovou

3 fáze ošetření: přiložíme na obličej Led masku a necháme působit 10-20min.

Nevíte ještě, jaký zákrok je pro vás vhodný? Objednejte se na vstupní konzultaci!